Hotel Gino Park Palace**** Považská Bystrica - Orlové

Hotel Gino Park Palace**** sídli v historickej budove barokového kaštieľa z roku 1612 a nachádza sa v Považskej Bystrici, v miestnej časti Orlové.

 • Informácie

  Hotel Gino Park Palace je rozľahlý štvorkrídlový kaštieľ, ktorý Vás očarí nielen svojim interiérom, ale aj romantickým parkom v anglickom štýle.

  Hotel ponúka ubytovanie, reštauráciu, kaviareň, lobby bar, salóniky, vináreň, wellness centrum, letnú terasu na nádvorí hotela,  neskorobarokovú kaplnku sv. Jána Nepomuckého, historický park, a parkovisko. Dokonalá pohoda a oddych návštevníkov je možná aj vďaka prechádzkam v spleti chodníkov v upravenom zelenom parku, ktorý hotel obklopuje.
  V priestoroch hotela sú expozície historických kusov nábytku a inventáru, preto je návšteva tohto hotela zaručene i kultúrnym zážitkom.
  V objekte kaštieľa je neskorobaroková kaplnka. Hotel je tak ideálnym miestom pre svadbu "pod jednou strechou". Cirkevný obrad v kaplnke alebo civilný obrad v parku,  svadobná hostina v štýlovej reštaurácii, ubytovanie v luxusných izbách a apartmánoch, fotografovanie v krásnych priestoroch sú zárukou Vašej spokojnosti.


  Rezervuj
 • Pobyty
  • Zvýhodnené pobytové balíky

   Valentínsky pobyt 1 noc pre 2 osoby s valentínskou večerou

  • Valentínsky pobyt na 1 noc pre 2 osoby
   Ubytovanie v romantickej izbe De luxe na 1 noc pre 2 osoby
   Fľaša vína na izbe pri príchode
   2x kávový a čajový servis na izbe
   Bohaté bufetové raňajky pre 2 osoby
   Romantická večera pre 2 osoby
   (4-chodové menu s proseccom a jahodami,  kvet pre dámu)
   Vstup do  Wellness centra s pitným režimom pre 2 osoby
   2x hotelové papučky
   Parkovanie pred hotelom
   Vysokorýchlostný internet
   Romantický chodníček v historickom parku (prekvapenie pre zamilovaných)

  • Cena pobytu s valentínskou večerou je 189 € / 1 noc / 2 osoby

  valentínsky pobyt možný v termínoch od 10.2. do12.2.2017, 14.2./15.2.2017 alebo od 17.2. do 18.2. 2017.
  Pri rezervácii ubytovania si rezervujte vstup do Wellness centra v čase otváracích hodín  a večeru na niektorý z ponúkaných termínov. Ak máte záujem o darčekovú poukážku, požiadajte o ňu na recepcii hotela.

  • Valentínsky pobyt 2 noci pre 2 osoby s valentísnkou večerou

  • Valentínsky pobyt na 2 noci pre 2 osoby
   Ubytovanie v romantickej izbe De luxe na 2 noci pre 2 osoby
   Fľaša vína na izbe pri príchode
   Kávový a čajový servis na izbe pre 2 osoby
   2x bohaté bufetové raňajky pre 2 osoby
   2x romantická večera so 4-chodovým menu s  proseccom s jahodami a kvetom pre dámu (1. alebo 2. deň pobytu)
   2x vstup do wellness centra s pitným režimom
   2x hotelové papučky
   Parkovanie pred hotelom
   Vysokorýchlostný internet
   Romantický chodníček v historickom parku (prekvapenie pre zamilovaných)


  Cena pobytu s valentínskou večerou je 269 € / 1 noc / 2 osoby

  Valentínsky pobyt možný v termínoch od 10.2. do12.2.2017, 14.2./15.2.2017 alebo od 16.2. do 18.2. 2017 - v tomto termíne valentínska večera možná 17.2.
  Pri rezervácii ubytovania si rezervujte vstup do Wellness centra v čase otváracích hodín  a večeru na niektorý z ponúkaných termínov.  Ak máte záujem o darčekovú poukážku, požiadajte o ňu n recepcii hotela.


  • Romantický pobyt pre dvoch


   ubytovanie 2 dni/1 noc pre 2 osoby v romantickej izbe De Luxe
   2x bufetové raňajky
   1 x fľaša vína na izbe
   2 x romantická trojchodová večera
   vstup do Wellness centra
   hotelové papuče
   káva espresso alebo čaj pre dve osoby
   dezert pre dve osoby
   prekvapenie od hotela pre dve osoby
   neskorší check out (dohodnutý na recepcii pri check-in)
   parkovanie priamo pred hotelom
   vysokorýchlostný internet 


  Cena: 155 €* / 2dni / 1noc pre 2 osoby

  • Wellness pobyt pre dvoch

  ubytovanie 3 dni/2 noci pre 2 osoby v izbe De Luxe
  2x bufetové raňajky pre 2 osoby
  1x fľaša vína na izbe
  1x ovocná misa na izbe
  2x trojchodová večera pre 2 osoby
  vstup do Wellness centra
  hotelové papuče
  2x masáž
  káva espresso alebo čaj pre dve osoby
  dezert pre dve osoby
  prekvapenie od hotela pre dve osoby
  parkovanie priamo pred hotelom
  vysokorýchlostný internet


  Cena: 299  €* / 3 dni / 2 noci pre 2 osoby


  Všeobecné podmienky:

  * Ceny balíka nie je možné kumulovať s inými zľavami.
  * Raňajky sú podávané a la carte alebo bufetovou formou   v závislosti od obsadenosti hotela.
   *ceny platné od 1.1.2017.  Rezervuj
 • Príbeh


  Kaštieľ v Orlovom patrí k cenným pamiatkam barokovej architektúry. Zaujme zdobenou neskorobarokovou fasádou, majestátnym ústredným rizalitom a bohato členenými oknami.

  Rezidenciu obklopuje rozsiahly historický park so 120 druhmi stromov a krov Európy a aj iných svetadielov.

  Nad pravým brehom Váhu v Považskej Bystrici, v mestskej časti Orlové je v zeleni nádherného anglického parku skrytý jeden z najkrajších kaštieľov na Slovensku.

  Jeho vznik je spätý s Považským hradom, ktorého vtedajší majiteľ, uhorský šľachtic Andrej Balassa koncom 16. storočia nadlho získal aj pozemky prislúchajúce k hradu. Na jednom z nich, v obci Orlové, dal jeho syn Žigmund Balassa v roku 1612 postaviť nový renesančný kaštieľ.


  Pôvodne sa jednalo o renesančnú jednopodlažnú kúriu, ktorá mala byť pre šľachtickú rodinu Ballasovcov prísľubom nového moderného a pohodlného bývania,čo im studený a nehostinný Považský hrad už nedokázal poskytnúť. V tomto období bolo celkom bežné, že šľachta opúšťala hrady - kamenné nedobytné pevnosti, ktorých obranná funkcia stratila svoj význam a stavala si moderné a pohodlné rodinné sídla na vidieku i v meste. Kúria bola v tomto období známa ako Zsigmond Háza, známy ako Žigmundov dom.
  Krátko po dokončení v roku 1616 však kaštieľ vyhorel a prestavby sa dočkal až o storočie neskôr, kedy získal aj terajší barokový vzhľad. Práve v tomto období bola na nádvorí pristavená fontána a navôkol bol vybudovaný rozsiahly park.

  Začiatkom 18. storočia sa kúria prestavbou zmenila na dvojpodlažný štvorkrídlový kaštieľ.​Ďalším významným majiteľom, ktorý zásadne ovplyvnil vzhľad kaštieľa bol Pavol Balassa, pravnuk zakladateľa. Spolu so svojou manželkou Julianou Batthyány v prvej polovici 18. stroročia kaštieľ veľkolepo prestavali v barokovom štýle. V tomto období pribudol tiež park a nádvorie s fontánou. O tejto prestavbe sa dočítame z pamätného nápisu nad vstupným portálom kaštieľa. Gróf Pavol Balassa mal veľmi dobré vzťahy z cisárovnou Máriou Teréziou, ktorá kaštieľ rada navštevovala. V kaštieli sa dodnes dochovalo kreslo, na ktorom Mária Terézia rada sedela. V priechode vstupného portálu kaštieľa môžeme vidieť aliančný erb rodov Balassa a Bathyány. Oba rodinné erby spája cisárska koruna vyjadrujúca vďaku Márii Terézii a cisárskemu dvoru, ktorý Balassovcom potvrdil grófsky titul. K najhodnotnejším častiam kaštieľa patrí neskorobaroková kaplnka sv. Jána Nepomuckého s rokokovým interiérom, ktorá bola vybudovaná v rokoch 1770 až 1780. Kaplnka zaberá výšku dvoch podlaží v západnom krídle kaštieľa. Interiér pozostáva z 2 oltárov s pôvodnými obrazmi, malej pultovej kazateľnice, organu a oratória.Kaplnka zaberá výšku dvoch podlaží v západnom krídle kaštieľa. Rodina Balassovcov vlastnila toto svoje veľkolepé rodinné sídlo dlhých 250 rokov. Neskôr kaštieľ vystriedal viacerých majiteľov, nie všetci boli preň a jeho okolie prínosom. K zaujímavostiam patrí fakt, že začiatkom 20. storočia kaštieľ niekoľko rokov vlastnil svetoznámy český husľový virtuóz a skladateľ Jan Kubelík.

  O poslednú dvojročnú rekonštrukciu kaštieľa, ktorej výsledkom je štvorhviezdičkový hotel, sa zaslúžil Dr. Nodari Giorgadze. 


  Rezervuj
 • Svadby

  Kompletný svadobný servis


  Na základe skúseností s organizovaním svadieb Vám Hotel Gino Park Palace*** zabezpečí kompletný servis Vášho svadobného dňa alebo jeho časti podľa vášho výberu. Do podrobností naplánuje organizáciu svadobného dňa, Vaše svadobné menu, výzdobu, zabezpečíme fotografa a kameramana, hudobnú produkciu, kaderníčku a vizážistku, sláčikové kvarteto, ľudový súbor na začepčenie či veľkolepý ohňostroj na počesť novomanželov.

  Obrad

  Na možnosť prijatia sviatosti manželstva podľa obradu Rímskokatolíckej cirkvi v kaplnke svätého Jána Nepomuckého v kaštieli (okrem adventného a pôstneho obdobia) sa informujte minimálne tri mesiace pred plánovaným termínom sobáša na Rímskokatolíckom farskom úrade v Považskom Podhradí." Civilný sobáš môžete uskutočniť v jednom s altánkov v rozľahlom parku alebo na nádvorí kaštieľa.


  Výzdoba

  Miestnosti konania svadobnej hostiny sa odvíja od vašich predstáv o farbách, množstve a druhu kvetov a iných drobností až po kvetinové aranžmá svadobných áut. Vieme vám zhotoviť taktiež menovky, zasadací poriadok a menu karty s Vaším svadobným menu.


  Izba De luxe pre mladomanželov

  Po svadobnej hostine  nemusíte nikam chodiť. Pre novomanželov je pripravená  vyzdobená izba De luxe grátis. Pre ostatných hostí je zabezpečené ubytovanie so zľavou, prípadne ich odvoz.


  Nezáväzný dopyt

  Nezáväzný dopyt

  Váš dopyt bol zaregistrovaný, ďakujeme!
 • Konferencie

  Hotel ponúka niekoľko spoločenských priestorov vhodných pre usporiadanie konferencií, workshopov, školení a seminárov.