Slovensko

Slovensko - Malá veľká krajina

Slovensko stále zostáva turisticky pomerne málo poznanou oblasťou Európy. Drvivá väčšina zahraničných návštevníkov prichádza iba do hlavného mesta Bratislava.
Slovensko však ponúka oveľa viac. Na svoje si prídu milovníci histórie, turistiky, wellness či kúpeľov. Centrá mnohých miest doslova dýchajú históriou. 

Slovensko je krajina bohatá na kultúrno-historické pamiatky, opevnené a reprezentačné objekty bývania. Na jeho území možno napočítať viac ako 100 hradov a zámkov a minimálne dvakrát toľko kaštieľov postavených v rôznych historických epochách. V minulosti boli dejiskom historických udalostí a ich majitelia dlhé stáročia ovplyvňovali chod krajiny. Ich súčasťou boli najmä v období baroka elegantné záhrady a parky. Zemianske kúrie sa dnes nachádzajú takmer v každej slovenskej obci.

Návštevníci si môžu vychutnať jedinečnú architektúru aj na vlastnej koži. Stačí si vybrať jeden z HISTORICKÝCH HOTELOV po celom Slovensku a stráviť niekoľko nocí ako pravá stredoveká šľachta.Oltár svätého Jakuba – najväčší drevený oltár na svete
Oltár svätého Jakuba sa nachádza v Chráme svätého Jakuba v Levoči. Oltár zhotovil Majster Pavol z Levoče v 16. storočí. V tomto období patril Majster Pavol z Levoče k najlepším rezbárom v celej Európe.

Spišský hrad
Dominanta Spišu, ktorá patrí medzi najrozsiahlejšie hradné komplexy v Európe.
Vysoké Tatry
Najvyššie pohorie Slovenska týčiace sa do výšky 2654 m.n.m. (Gerlachovský štít).
kúpele Piešťany
Horúce pramene v Piešťanoch lákajú ročne tisíce milovníkov welness a relaxu.
Dobšinská ľadová jaskyňa
Dobšinská ľadová jaskyňa je jednou zo štyroch verejnosti prístupných jaskýň na Liptove. Táto jaskyňa neďaleko horského strediska Jasná je jednou z najväčších ľadových jaskýň v Európe.