Castel Pension a Restaurant Mierovo

Castel – Vaša oáza pokoja a harmónie neďaleko Bratislavy

 • Informácie

  Castel Pension & Restaurant je umiestnený v novozrekonštruovanej kultúrnej pamiatke, v kaštieli v Mierove, vzdialenej len 18km od Bratislavy. Kaštieľ so svojou záhradou, do ktorej sa zamilujete na prvý pohľad, tvorí oázu relaxu, pohody a gastronomických zážitkov v srdci malej dedinky. Interiér budovy charakterizuje štýlovosť a tradíciu. Celý areál dýcha jedinečnou atmosférou útulného prostredia. Vstup do areálu charakterizuje monumentálna murovaná brána s nápisom, ktorý bol krédom predošlých majiteľov: “Je to dom cnosti, pracovitosti a usilovnosti ako aj večným prístreším výborných myšlienok a šľachtickej zábavy.” Tieto myšlienky sa snažíme aj my zachovávať, preto veríme, že svoje cesty si naplánujete tak, aby viedli cez Mierovo, kde sa určite budete cítiť ako doma.

 • Príbeh

  Keď som chodila do gymnázia každý deň som cestovala z našej dediny do blízkeho mestečka. Cestou dvakrát do dňa som videla malý kaštieľ v Mierove, ktorý sa mi od môjho detstva veľmi páčil. Prešli roky, medzitým som vyštudovala dejiny umenia, robila som v múzeu. Jedného dňa sme sa dozvedeli, že kaštieľ v Mierove je na predaj. Počas našej prvej návštevy v areáli kaštieľa sme zistili, že záhrada je vo veľmi zanedbanom stave s veľkou burinou a budova vyzerala skôr na ruinu, ale aj tak mala zvláštne čaro. Nakoniec sme sa rozhodli, že sa pustíme do rekonštrukcie. Potrebovalo to desať rokov tvrdej práce, v ktorej sa zúčastnila celá rodina, kým sme budovu dali do pôvodného stavu. Teraz máme z toho radosť a dúfam, že podobné pocity majú aj naši hostia.
   
  S úctou,

  PhDr. Kornélia Nagyová

 • Svadby

  Prežite Váš veľký deň „D“ v rozprávkovom prostredí, kde Vám náš personál zabezpečí bezstarostné chvíle a príjemnú zábavu v kruhu Vašich blízkych. Postaráme sa o to, aby Vaša svadba prebiehala podľa Vašich snov.

  Pre snúbencov ponúkame nasledovné služby:

  ·         Modernú exteriérovú svadbu v stane, na nádvorí kaštieľa

  ·         Výnimočnú hostinu na letnej terase

  ·         Krásne novo zrekonštruované priestory

  ·         Gurmánske menu a bohatý výber nápojov

  ·         Homemade trendy svadobné dobroty
  (Cheesecake, Cake Pops, Cupcake a pod.)

  ·         Prípravu Candy a Cake barov

  ·         Profesionálnu, ochotnú a pozornú obsluhu

  ·         Luxusné ubytovanie pre Vás a Vašich hostí s možnosťou zľavy

  ·         Netradičnú kvetinovú výzdobu a dekoráciu na hostinu

  ·         Svadobné fotografovanie v romantickom prostredí

  ·         Prípravu svadobných tlačovín

  ·         Pomoc s výberom fotografa, kameramana, dídžeja, vizážistu a mnoho iných

  ·         Bezplatné služby našej svadobnej koordinátorky

  Všeobecné podmienky organizovania svadby v našom areáli, cenníky a dostupné termíny Vám veľmi radi poskytneme e-mailom. Informácie posielame obratom.

  Naše referencie a kompletnú on-line fotogalériu si môžete prezrieť tu (https://www.mojasvadba.sk/catalog/vendor/nagyova.kornelia/), alebo na našej Facebookovej stránke (https://www.facebook.com/Castel-Pension-Restaurant-301143594658/?fref=ts), kde nájdete vždy čerstvé informácie o dianiach a o svadbách u nás.

  Nezáväzný dopyt

  Nezáväzný dopyt

  Váš dopyt bol zaregistrovaný, ďakujeme!
 • Konferencie

  Hľadáte reprezentačné priestory alebo potrebujete zorganizovať pracovné posedenie, poradu, či stretnutie? Našej firemnej klientele ponúkame priestory na manažérske tréningy, firemné prezentácie, školenia či vianočné večierky. Dohovorte si termín stretnutia ešte dnes. Napíšte nám na info@castel.skalebo zavolajte na + 421 902 717 888.

  Nezáväzný dopyt

  Nezáväzný dopyt

  Váš dopyt bol zaregistrovaný, ďakujeme!
 • Vybavenie hotela
  • Reštaurácia
  • Nefajčiarske izby
  • Parkovisko
  • Terasa
  • WiFi
 • Vybavenie izieb
  • Minibar
 • Mapa
 • História

  Obec Mierovo (Béke) prešiel veľkými zmenami čo sa týka jeho názvu. V roku 1252 sa  spomína ako Beke, neskoršie v roku 1390 ako Weke a v roku 1373 Béke. V roku 1948 dostala slovenský názov Sklenárovo a až od roku 1960 evidujeme jeho dnešný názov Mierovo.

  Vznik obce môžeme datovať medzi 10. a 12. storočím. Stredoveké dejiny Mierova sú úzko späté s históriou zemepanského rodu Szentgyörgyiovcov.
  Kostol, postavený v strede dediny, pochádza z polovice 13.storočia a patrí do okruhu románskych tehlových kostolov Podunajska. Tento okruh kostolov vznikol pod Lombardským vplyvom.
  Významný prelom v dejinách obce sa nastal v 18.storočí, keď prešla do rúk rodiny Jeszenákovcov. Datujeme rok 1746, kedy barón Pál Jeszenák si tu dal postaviť kaštieľ v neskorobarokovom slohu.
  V súčasnosti kaštieľ v Mierove je barokovo – klasicistickou stavbou postavenou na obdĺžnikovom pôdoryse. Je dvojtraktovou a dvojpodlažnou budovou. Na jej západnej strane je k pôvodnému objektu pristavená nová časť v úrovni oboch podlaží. Táto nová časť pochádza z 19. storočia, kedy bola celá budova prestavaná v štýle klasicizmu. Dominantnou priečelnou fasádou je južná fasáda orientovaná do námestia. Fasáda je deväťosová, v horizontálnej línií členená predstúpeným soklom, jednoduchou kordónovou rímsou a plastickou korunnou rímsou.
  Kaštieľ mal pomerne veľké zázemie, ale pôvodný areál bol rozparcelovaný na výstavbu rodinných domov.
  Vstup do areálu charakterizovala monumentálna murovaná brána.

 • Darčekové poukážky

  Aj v našom hoteli je možné uplatniť exkluzívne darčekové poukážky na dokonalý a nezabudnuteľný pobyt. Dožičte niekomu blízkemu originálne prekvapenie - darček, na ktorý nikdy nezabudne ale tiež možnosť vyskúšať si na vlastnej koži ako sa žilo v časoch dávno minulých. S nami je to možné.

  Darčeková poukážka je skvelý nápad pre každú príležitosť, či už ide špeciálne o narodeniny, výročie svadby, svadobný dar, zásnuby, odmenu k promóciám, sv. Valentín či Vianoce, alebo jednoducho len tak, pretože máte niekoho radi.

   

  Zakúpiť darčekové poukážky je možné jednoducho, rýchlo a v pohodlí vášho domova v našom e-shope 

   

  Obohaťte a spestrite niekomu život a darujte zážitok ustlaný v luxuse minulosti.

  Ďalej