Castel Pension & Restaurant Mierovo

Castel Mierovo – Vaša oáza harmónie a gastronomických zážitkov neďaleko Bratislavy

 • Informácie

  Castel Pension & Restaurant je umiestnený v novozrekonštruovanej kultúrnej pamiatke, v kaštieli v Mierove, vzdialenej len 18km od Bratislavy. Kaštieľ so svojou záhradou, do ktorej sa zamilujete na prvý pohľad, tvorí oázu pohody a gastronomických zážitkov v srdci malej dedinky.  

 • Pobyty

  Dokonalé súkromie, príjemné pohodlie, harmonické a útulné prostredie, jednoduché línie a prírodné vyhotovenie – ideálna voľba ubytovania v srdci Žitného ostrova v štýle Bed & Breakfast (nocľah s raňajkami). Pocestným vieme ponúknuť sedem izieb a dva apartmány s upokojujúcou atmosférou a nadčasovou eleganciou, ktoré sú striktne nefajčiarske a v rámci vybavenia majú vlastnú kúpeľňu, televízor a mini bar. Dušou penziónu sú však zamestnanci, čo sa denne starajú o naplnenie motta „cíťte sa tu ako doma“. A tak nielen každý meter štvorcový, ale k tomu aj úsmev, pozdrav a úcta voči hosťovi vytvárajú spolu pocit úprimnej srdečnosti.

  Rezervuj
 • Príbeh

  Keď som chodila do gymnázia každý deň som cestovala z našej dediny do blízkeho mestečka. Cestou dvakrát do dňa som videla malý kaštieľ v Mierove, ktorý sa mi od môjho detstva veľmi páčil. Prešli roky, medzitým som vyštudovala dejiny umenia, robila som v múzeu. Jedného dňa sme sa dozvedeli, že kaštieľ v Mierove je na predaj. Počas našej prvej návštevy v areáli kaštieľa sme zistili, že záhrada je vo veľmi zanedbanom stave s veľkou burinou a budova vyzerala skôr na ruinu, ale aj tak mala zvláštne čaro. Nakoniec sme sa rozhodli, že sa pustíme do rekonštrukcie. Potrebovalo to desať rokov tvrdej práce, v ktorej sa zúčastnila celá rodina, kým sme budovu dali do pôvodného stavu. Teraz máme z toho radosť a dúfam, že podobné pocity majú aj naši hostia.
   
  S úctou,

  PhDr. Kornélia Nagyová

 • Svadby

  Veľký deň „D“, romantické prostredie, výnimočná kulisa, neopísateľná atmosféra, bezstarostné chvíle, parádna zábava - alebo svadba, ako sa patrí. Nie je to u nás len udalosť, ale osobitný pocit života, ktorý zdieľajú všetci zamestnanci, bez ohľadu na deň alebo ročné obdobie. Svadby jednoducho milujeme a radi ich robíme sedem dní v týždni, od jari až do zimy. Ste zvedaví, čoho sme schopní? Naším zaľúbencom ponúkame: krásne novo zrekonštruované interiérové priestory, modernú svadbu v stane alebo výnimočnú hostinu na letnej terase; slávnostné menu, bohatý výber nápojov, domáce koláčiky, torty a výslužky vrátane prípravy Cake Barov; komfortné ubytovanie a bezproblémové parkovanie; netradičnú kvetinovú výzdobu a dekoráciu; svadobné fotografovanie v areáli; bezplatné služby svadobnej koordinátorky a pomoc s výberom ďalších dodávateľov. Smelo nás prosím kontaktujte.


  Nezáväzný dopyt

  Nezáväzný dopyt

  Váš dopyt bol zaregistrovaný, ďakujeme!
 • Konferencie

  Prezentujte svoju firmu, víziu alebo značku, zaškoľte svojich pracovníkov, uzavrite úspešný obchod za okrúhlym stolom. Kreativita, precíznosť a skúsenosti. To sú kľúčové hodnoty, ktoré Váš event posunú do kategórie úspešných. Okrem toho disponujeme sofistikovaným priestorom, technickým zabezpečením a flexibilným zasadacím poriadkom. Ponúkame modernú gastronómiu, prestávku na kávu s chutnými snackmi, príjemný servis a eleganciu.

  Nezáväzný dopyt

  Nezáväzný dopyt

  Váš dopyt bol zaregistrovaný, ďakujeme!
 • Vybavenie hotela
  • Reštaurácia
  • Nefajčiarske izby
  • Parkovisko
  • Cukráreň
  • Terasa
  • WiFi
 • Vybavenie izieb
  • Minibar
 • Mapa
 • História

  História kaštieľa je úzko spätá s významným prelomom v 18. storočí, kedy obec Mierovo prešla do rúk rodiny Jeszenákovcov. Táto šľachtická rodina z nej urobila centrum svojho statku, na ktorom si dal v roku 1746 Pál Jeszenák postaviť kaštieľ v neskoro barokovom slohu. Kaštieľ mal okrem tohto rodu aj iných známych majiteľov. V roku 1820 rodina Apponyiovcov odkúpila veľkú časť majetku a pozemkov od Jeszenákovcov, ale majiteľmi boli aj veľkostatkári Wiener – Veltenovci z Viedne, ktorí koncom 19.storočia vytvorili 3500 hektárové hospodárstvo pod názvom „Béke (Mierovo) – Gombai (Hubice) statok“. V súčasnosti je kaštieľ barokovo – klasicistickou stavbou postavenou na obdĺžnikovom pôdoryse. Na jeho západnej strane je k pôvodnému objektu pristavená nová časť v úrovni oboch podlaží. Táto nová časť pochádza z 19. storočia, kedy bola celá budova prestavaná v štýle klasicizmu. Vstup do areálu charakterizuje monumentálna murovaná brána s nápisom, ktorý bol krédom predošlých majiteľov: Je to dom cnosti, pracovitosti a usilovnosti ako aj večným prístreším výborných myšlienok a šľachtickej zábavy. Ide o ideu, ktorá koluje aj v našich žilách, napĺňa nás a inšpiruje už od roku 1996, kedy táto stará dáma začala pomaly prechádzať citlivou rekonštrukciou. Dekáda renovačných prác nám dala časový priestor na snívanie o mieste, kde každý malý detail odráža kvalitu, komfortnú eleganciu a domácu pohodu. Rok 2006 prináša strhujúcu novú dušu, energiu a duchaplnosť - otvárame naše brány pre verejnosť.

 • Darčekové poukážky

  Aj v našom hoteli je možné uplatniť exkluzívne darčekové poukážky na dokonalý a nezabudnuteľný pobyt. Dožičte niekomu blízkemu originálne prekvapenie - darček, na ktorý nikdy nezabudne ale tiež možnosť vyskúšať si na vlastnej koži ako sa žilo v časoch dávno minulých. S nami je to možné.

  Darčeková poukážka je skvelý nápad pre každú príležitosť, či už ide špeciálne o narodeniny, výročie svadby, svadobný dar, zásnuby, odmenu k promóciám, sv. Valentín či Vianoce, alebo jednoducho len tak, pretože máte niekoho radi.

   

  Zakúpiť darčekové poukážky je možné jednoducho, rýchlo a v pohodlí vášho domova v našom e-shope 

   

  Obohaťte a spestrite niekomu život a darujte zážitok ustlaný v luxuse minulosti.

  Ďalej