Kaštieľ Mošovce, Park Hotel Mošovce

Elegantné priestory, dokonalá gastronómia a odkaz slávneho šľachtického rodu Révayovcov, to je Kaštieľ Mošovce, Park Hotel ***. Spolu s priľahlým anglickým parkom predstavuje ideálne miesto pre vašu svadbu alebo firemný event.

 • Informácie

  Jedinečnosť Kaštieľa Mošovce reprezentuje jeho 300-ročná história a obklopuje ho nádherný Anglický park s rozlohou až 16,5 ha. Ten patrí medzi najväčšie parky na strednom Slovensku a skrýva krásne zákutia, vďaka ktorým sa tu fotila nejedna romantická svadba.


  Kaštieľ Mošovce však neorganizuje iba svadby. Od mája 2011 je síce denná prevádzka uzatvorená, môžete tu však zorganizovať akékoľvek VIP podujatie, seminár, firemnú akciu, rodinnú oslavu či inú spoločenskú udalosť.

  kaštieli je okrem ubytovacích kapacít k dispozícii aj bohatá ponuka rokovacích miestností, bezbariérový prístup, internetové prípojky a možnosti audiovizuálneho prenosu. Vďaka tomuto vybaveniu, atraktívnemu prostrediu s nádychom noblesy a prostrediu parku i okolia sa Kaštieľ Mošovce stal vyhľadávaným business hotelom na Slovensku.


  Personál hotela vám poskytne profesionálny komplexný servis, s ktorým má dlhoročné skúsenosti. Zažite spolu s týmto profi tímom event, ktorý sa zapíše do histórie vášho srdca...  

  Rezervuj
 • Príbeh

  Kaštieľ v Mošovciach dal v 2. polovici 18. storočia postaviť František VII. Révay. Charakterizuje ho rokokovo-klasicistický štýl a počas svojho života si prešiel niekoľkými zásadnejšími míľnikmi. Vlastnili ho potomkovia grófa Révaya, neskôr tu bola škola, potom filmárske priestory Slovenskej filmovej tvorby Bratislava, až sa napokon dostal do súkromných rúk. V roku 2003 poslednýkrát zmenil majiteľa a prešiel rozsiahlou rekonštrukciou. Hoci si v roku 1963 prešiel aj vážnym požiarom, pri ktorom plamene šľahali až do výšky 20 metrov a budovu hasilo 14 hasičských zborov, dnes sa opäť teší svojej výnimočnej historickej kráse.


  K mošovskému kaštieľu sa viažu aj dve legendy.


  Prvá hovorí o nešťastnej láske mladej barónky a slávneho zbojníka. Mladučkú Máriu Révayovú proti jej vôli vydali za starého despotického grófa. Jej mladé srdce však zahorelo láskou k samotnému Jánošíkovi, ktorý ju chodil tajne navštevovať. Grófka mu údajne písala zamilované listy v pisárni, ktorá je dodnes ozdobená stropnou plastikou so zapečatenou obálkou a štyrmi srdcami.

  Keď gróf prišiel na zálety svojej manželky, dal ju kruto zbiť. Jánošík ju potom uniesol na „ostrov lásky“, ktorý aj dnes nájdete uprostred anglického parku pri kaštieli. Tam si Mária liečila svojej rany a trávila dni so svojou zakázanou zbojníckou láskou.


  Druhá legenda sa spája s posledným Révayom, ktorý v kaštieli žil. Barón František bol nadšenec poľovačiek vo Veľkej Fatre, raz sa mu však jedna stala osudnou. Chcel uloviť nádherného štrnásťtoráka, miesto toho sa ale sám veľmi zranil a takmer zomrel. Pred istou smrťou ho zachránil sám Fatran – kráľ tamojších lesov. Sľúbil šľachticovi, že ho zachráni, ak sa vráti do jeho lesov.

  Lekári z kaštieľa Františkovi nevedeli nijak pomôcť, barón sa teda rozhodol z posledných síl odísť zo svojho honosného sídla do lesa a tam umrieť. Z výletu sa však vrátil a po niekoľkých ďalších dokonca úplne vyzdravel. Z vďaky dal pod Hadím vŕškom postaviť náhrobný kameň, kde ho neskôr aj pochovali.


  Ak chcete sami precítiť ducha týchto legiend, zarezervujte si najbližšiu akciu v Kaštieli Mošovce. Ich duch sa odrazí aj na jedinečnej atmosfére vášho eventu...  

  Rezervuj
 • Svadby

  Láka vás nádherná romantická svadba v jedinečných historických priestoroch s úžasným Anglickým parkom?


  Láka vás miesto, kde na vašich svadobných fotografiách ožijú 300-ročné legendy plné osudovej lásky?

  Kaštieľ Mošovce je tu len a len pre vás a váš veľký deň. A to dokonca doslova. Kaštieľ je v súčasnosti počas bežnej dennej prevádzky uzavretý a je dostupný len na objednávkulen pre jedného konkrétneho klienta. Počas svadby, pred ňou i po nej sa teda všetka pozornosť a starostlivosť sústredí len na vás a vašich hostí.


  Kaštieľ dodržiava pravidlo jeden víkend = jedna svadba. Profesionálny tím, ktorý robí svadby už viac ako 10 rokov, vám zabezpečí svadbu ako službu na kľúč. V hoteli máme vlastný rozsiahly svadobný inventár, a tiež máme overených a spoľahlivých dlhoročných dodávateľov. Chceme, aby ste si svoj rozprávkový deň užili úplne bez stresov. Presne preto sa o všetko postaráme my, a vy si len poviete svoje ÁNO. Kaderník? Líčenie? Výzdoba? Zákusky? Kapela? Organizovanie? Na to pokojne zabudnite a snívajte len o romantike. Starosti a „behačky“ okolo svadby zvládame už aj so zaviazanými očami a urobí nám nesmiernu radosť vystrojiť vám dokonalú svadbu. Vieme totiž, že dokonalosť je skrytá v detailoch.


  Vlastný rozsiahly svadobný inventár, spoľahliví dodávatelia, ale hlavne 10 -ročné skúsenosti v svadobnom biznise. To je záruka, že si svoj svadobný deň skutočne užijete bez zbytočného stresu a s úsmevom na perách si poviete svoje Áno.

  A žili šťastne...

  Nezáväzný dopyt

  Nezáväzný dopyt

  Váš dopyt bol zaregistrovaný, ďakujeme!
 • Vybavenie hotela
  • Reštaurácia
  • Bezbariérový prístup
  • Detský kútik
  • Nefajčiarske izby
  • Nonstop recepcia
  • Parkovisko
  • Anglický park
 • Vybavenie izieb
  • Internet
 • Mapa
 • Darčekové poukážky

  Aj v našom hoteli je možné uplatniť exkluzívne darčekové poukážky na dokonalý a nezabudnuteľný pobyt. Dožičte niekomu blízkemu originálne prekvapenie - darček, na ktorý nikdy nezabudne ale tiež možnosť vyskúšať si na vlastnej koži ako sa žilo v časoch dávno minulých. S nami je to možné.

  Darčeková poukážka je skvelý nápad pre každú príležitosť, či už ide špeciálne o narodeniny, výročie svadby, svadobný dar, zásnuby, odmenu k promóciám, sv. Valentín či Vianoce, alebo jednoducho len tak, pretože máte niekoho radi.

   

  Zakúpiť darčekové poukážky je možné jednoducho, rýchlo a v pohodlí vášho domova v našom e-shope 

   

  Obohaťte a spestrite niekomu život a darujte zážitok ustlaný v luxuse minulosti.

  Ďalej