Arcadia Boutique Hotel Bratislava

Arcadia Boutique Hotel

 • Informácie

  Romantický a štýlový ARCADIA BOUTIQUE HOTEL je situovaný priamo v srdci historickej Bratislavy. Jeho múry si pamätajú udalosti ôsmich storočí. Nadýchajte sa atmosféry a vychutnajte si zážitok, aký nemôže ponúknuť žiaden novovybudovaný hotel.

  Vďaka premene stredovekých stavieb na hotel sa hosť ocitne uprostred romantiky starých čias, všade ho však sprevádza pohodlie a priateľský luxus súčasnosti. Ponúka 34 priestranných izieb, zariadených s vyberaným vkusom a zmyslom pre detail. Niektoré z nich ponúkajú jedinečný výhľad na Františkánsky kostol, jeden z najhodnotnejších a najstarších kostolov v meste. Absolútny komfort nájdete v dvojpodlažných romantických apartmánoch, z ktorých si môžete vychutnať jedinečný pohľad na Bratislavský hrad a Michalskú vežu, ktoré sú doslova ako na dlani.

  Raňajky a jednoduchý koncept obedového menu si hostia môžu vychutnať pod klenbami z 13. storočia v reštaurácii, nápoje v bare pri krbe a pod pôvodným stropom spred dvoch storočí. Luxusná fine dining reštaurácia Globo sa nachádza len pár metrov od hotela. Milý personál Vám rád urobí rezerváciu stola.

  Oázu pokoja nájdete v súkromnon Arcadia Boutique Spa, kde nájdete jacuzzi s intímnou atmosférou a vždy čistou vodou. Nie je to veľký priestor a aj vďaka dvom saunám sa vo vzduchu usadila teplá vlhkosť. Napriek tomu sa tu vynikajúco dýcha. Schladiť sa môžete v bazéniku, vybudovanom z pôvodnej studne. a Arcadia Boutique Spa je na objednávku. Balíček je možné zakúpiť spolu s ubytovaním alebo priamo v hoteli na recepcii. Fitness  je zdarma  

  Ak hľadáte unikátne priestory pre usporiadanie školení, prezentácií alebo meetingov, hotel ponúka butikový priestor vhodný pre rôzne typy eventov.

  Dušou hotela sú zamestnanci, čo sa denne starajú o naplnenie motta „cíťte sa tu ako doma“. A tak nielen každý meter štvorcový, ale k tomu aj úsmev, pozdrav, úcta... vytvárajú spolu neopakovateľný zážitok.


   

 • Konferencie

  Už ste skúsili, ako sa pracuje, školí a stretáva v mieste, kde sa snúbi minulosť s pohodlným luxusom modernej doby?

  Ak áno, viac vysvetľovať nemusíme. Ak nie... nuž stojí to za premiéru. Usporiadajte lokálne i medzinárodné meetingy, prezentácie, semináre, školenia inak, na inej úrovni a s tzv. pridanou hodnotou !
  Nájdete u nás všetko pod jednou strechou.
  Ubytovanie, miestnosť na rokovanie, dobré jedlo, ktoré telu i mysli doplní potrebné palivo, relax i skvelý program s prezentáciou Slovenska. A ešte desiatky drobností navyše...

  Neváhajte nás kontaktovať na event@arcadiahotel.sk

  Radi pre Vás pripravíme :


  ponuku šitú na mieru


  rodinnú atmosféru, profesionálny tím ľudí


  rýchle a profesionálne spracovanie Vašich požiadaviek


  konferenčná miestnosť Arcadia I+II 101m2 s kapacitou do 35 miest


  konferenčná miestnosť Arcadia III s kapacitou do 15 miest podľa želaného typu sedenia


  denné svetlo, čerstvý vzduch, elektronické zatemnenie miestnosti


  modernú techniku ( zabudované dataprojektory, plátna )


  lokálnu a medzinárodnú kuchyňu


  variácie občerstvenia, obedové menu ( servírované, bufetové )


  parkovanie pre organizátora akcie zdarma


   


     Nezáväzný dopyt

  Nezáväzný dopyt

  Váš dopyt bol zaregistrovaný, ďakujeme!
 • Vybavenie hotela
  • Fitness
  • Nefajčiarske izby
  • Nonstop recepcia
  • Parkovisko
  • Lobby bar
  • Konferenčná miestnosť
  • Sauna
  • Jacuzzi - perličkový kúpeľ
  • Internetový kútik
  • WiFi
 • Vybavenie izieb
  • Minibar
  • Internet
  • Hotelová služba
 • Mapa
 • História

  Budova hotela ARCADIA bola postavená v druhej polovici 12. storočia a je národnou kultúrnou pamiatkou evidovanou v Ústrednom zozname pamiatkového fondu. Františkánska ulica, na ktorej sa budova hotela nachádza, bola pôvodne hradobnou uličkou zastavaná spočiatku len na jednej strane a to budovou františkánskeho kostola s kaplnkou sv. Jána evanjelistu, so záhradou a kláštorom.

  Od prvej tretiny 15. storočia na severnej časti strany ulice smerom k hradobnému múru stáli meštianske domy. Priestor pred dnešnou loretánskou kaplnkou sa využíval na umiestnenie rôznych obchodíkov, keďže sa tu ulica rozširovala. Stáli tu dielne nožiarov, debnárov a kamenárov.

  V súčasnom objekte sa zachovali ukážky renesančných, barokových a klasicistických kováčskych prác. Na parcele sa archeologickým výskumom našli doklady osídlenia z doby laténskej a tiež predmety z 12.-13. storočia

  V čase križiackych výprav sa v 12. storočí spomína dom v súvislosti s nemeckým cisárom Friedrichom Barbarossom, ktorý na čele 3. križiackej výpravy smerujúcej do Konstantinopolu tu údajne prenocoval. V historických prameňoch taktiež nachádzame zmienku o pomenovaní budovy Husitský dom. Niektorí autori skutočnosť, že sa na renesančnej arkáde vo dvore nachádza kalich s hostiou interpretujú tak, že pivničné priestory boli miestom tajných schôdzok stúpencov husitov, ktorí sa chceli v roku 1432 zmocniť vedenia mesta a Bratislavu vydať husitom.

  Hotel slúžil v minulosti ako obytný meštiansky dom a je situovaný v severnej časti historického jadra Bratislavy a do jeho dispozície je včlenená časť mestského opevnenia a stojí na dvoch stredovekých parcelách. V období renesancie bolo vybudované arkádové nádvorie so schodišťom, ktoré svojimi umelecko-historickými kvalitami patrí medzi vynikajúce príklady renesančnej architektúry na Slovensku. Na druhom poschodí bol odkrytý fragment sgrafitovej korunnej rímsy. Renesančná klenba vo veľkej miestnosti na prízemí je vyzdobená barokovými štukovými ornamentami. V 18. storočí prechádza objekt dvoma významnými úpravami - doplnenie dvorových arkád a nadstavba II. poschodia. Po zrušení mestských hradieb po roku 1775 sa nadstavuje a prebudováva celý zadný trakt. Vytvárajú sa nové schodištia suterénov a dvorové fasády dostávajú svoju konečnú podobu. Objekt má novú klasicistickú fasádu.

  Meštiansky dom na Františkánskej ulici svojou architektúrou patrí medzi význačné stavby mesta. V jeho hmotovej a priestorovej skladbe možno sledovať historický vývoj staviteľstva na území mesta, zmenu výtvarných a estetických názorov jednotlivých slohových období. Nemenej významný je aj fakt, že jeho zadný trakt tvorí zbytok múru stredovekého mestského opevnenia.