Galicia Nueva, zámocký hotel**** Halič

Zámocký hotel**** Galicia Nueva, skutočný klenot Novohradu, je určený klientom, ktorí vyhľadávajú mierne aktívny oddych bez rušivých vplyvov masovej turistiky. Hotelové izby zariadené v rôznych štýloch ponúkajú pohodlie a luxus. Priestory hotela sú ideálnym miestom, kde môžete prežiť nezabudnuteľný víkend, usporiadať konferenciu, ples či koncert, alebo zažiť vysnívanú romantickú svadbu snov s obradom v kaplnke priamo v hoteli. Dokonalý relax si vychutnáte v exkluzívnych priestoroch wellness. O Vaše pohodlie a kvalitnú gastronómiu sa postará náš personál. Krásu a pokoj okolitej prírody nájdete vo francúzskom parku a lesoparku s jazierkom, ktoré v roku 2017 zažilo svoju renesanciu. Zámocký hotel**** Galicia Nueva je jednoducho miesto pre všetkých, ktorí tu radi strávia nezabudnuteľný čas a zažijú „genius loci“ a ducha tých, ktorí tu boli pred nami.

 • Informácie
  Zámocký hotel Galicia Nueva ponúka svojim klientom niekoľko typov nadštandardných ubytovacích možností. Samotná kapacita hotela predstavuje 50 izieb vrátane apartmánov, čo predstavuje 108 pevných lôžok. Celková kapacita hotela aj s prístelkami a detskými postieľkami je 138 lôžok. Izby Štandard sú zariadené v historizujúcom štýle. Apartmány ponúkajú hosťom zariadenie v rôznych slohoch, od gotiky cez renesanciu, barok, rokoko, empír alebo štýl francúzskeho Provensálska.
  Deti do troch rokov bez nároku na samostatné lôžko sú ubytované zdarma.
  Všetky izby sú nefajčiarske. Pre fajčiarov je k dispozícii Piper klub na prízemí a fajčiarsky salónik vo vinárni Nicolaus.
  Vaši psí miláčikovia sú v našom hoteli vítaní. Ubytovanie psíkov poskytujeme vo vyhradených izbách. Pre bližšie informácie kontaktujte recepciu.
  Raňajky pre hotelových hostí sú pripravené v reštaurácii Rosalia od 7:00 do 10:00.
  Hoteloví hostia majú neobmedzený vstup do Wellness denne od 8:00 do 22:00.

 • Pobyty

  Dokonalé spojenie krás histórie s pôžitkami dneška


  Romantický pobyt pre 2 osoby na 2 noci


  Ubytovanie v dvojlôžkovej izbe 
  1 x večera pre dvoch s kvalitným sektom
  1 x zámocká večera pre dvoch
  2 x raňajky formou bufetov
  neobmedzený vstup do wellness
  20 % zľava na wellness procedúry
  346 €
  Rezervuj
 • Príbeh

  Po desiatich rokoch rekonštrukčných prác sa v roku 2016 otvorili brány národnej kultúrnej pamiatky – renesančno-barokového zámku v Haliči. Po dôkladnej a citlivej rekonštrukcii sa chátrajúci zámok premenil na výnimočný zámocký hotel Galicia Nueva. Zásluhu na oživení tohto historického klenotu Novohradu má spoločnosť IMET, a. s., ktorá sa už viac ako 20 rokov zaoberá výrobnou a obchodnou činnosťou v oblasti valivých ložísk a náhradných dielov pre metalurgický priemysel a ťažké strojárenstvo.

  Rekonštrukcia zámku je vyjadrením snahy o prepojenie súčasnosti a minulosti. Život nie je len o dnešku, ale aj o vnímaní hodnôt a odkazu našich predkov. Je dôležité ctiť a vážiť si dielo tých, čo tu boli pred nami a sprostredkovať tento odkaz budúcim generáciám. A tak zámok pre aristokraciu pretvorili na hotel s reštauráciou pre všetkých, ktorí tu radi pobudnú, dajú si kávu alebo obed, či si vychutnajú prechádzku v krásnom prostredí lesoparku. Pre všetkých, ktorí tu radi strávia nezabudnuteľný čas a zažijú „genius loci“ a ducha tých, ktorí tu boli pred nimi.

  Zámocký hotel Galicia Nueva, v preklade Nová Halič, svoje služby poskytuje od júna 2016, keď mali prví hostia možnosť navštíviť vynovenú pamiatku a využiť gastronomické služby zámockej reštaurácie Rosalia, kaviarne Arcadia a vinárne Nicolaus. Záujemcov o ubytovanie víta hotel vo svojich krásnych priestoroch od septembra 2016.

  Hotel je určený klientom, ktorí vyhľadávajú mierne aktívny oddych bez rušivých vplyvov masovej turistiky. Návštevníkom poskytuje nadštandardné ubytovanie s kapacitou 108 lôžok v 50 izbách a apartmánoch so zariadením reprezentujúcim rôzny historické a umelecké slohy. Celková kapacita aj s prístelkami a detskými postieľkami  je 138 lôžok. Priestory hotela sú ideálnym miestom na usporiadanie kongresov, pracovných stretnutí, workshopov, svadieb, plesov či koncertov. Pre ďalšie rôznorodé aktivity je možné využiť priestory reštaurácie, vinárne so salónikmi, knižnicu či priestor s terasou a nádherným výhľadom na široké okolie Haliče. Dokonalý relax si hostia vychutnajú v exkluzívnych priestoroch wellness centra s bazénom, saunami, masážami a vírivou vaňou. Krásu a pokoj okolitej prírody si návštevníci môžu vychutnať vo francúzskom parku a lesoparku s jazierkom.

  Samotná rekonštrukcia zámku a jeho premena na luxusný historický hotel priniesla pra­covné príležitosti pre domácich obyvateľov a dopomohla tak celkovému rozvoju novo­hradského regiónu. Počas desiatich rokov stavebných prác tu našlo pracovné uplatnenie mnoho firiem z blízkeho i vzdialeného okolia. Zámocký hotel dnes zamestnáva viac ako 50 ľudí. Do budúcna bude hotel slúžiť ako jedno z turistických lákadiel Novohradu a naďalej bude podporovať rozvoj svojho regiónu.


 • Svadby

  Poznáte ten pocit, keď vstúpite do miestnosti, ktorá je taká nasiaknutá atmosférou, že ju cítite až v špičkách prstov? Chce sa vám tancovať v priestore, uchovať si ho vnútri, nezabudnúť na pocit, ktorý vyvoláva. Predstavte si, že vstupujete do zámku, ktorým kedysi prechádzala šľachta. V dlhých svadobných šatách, ruka v ruke so svojou láskou, s ktorou ste si práve povedali áno. Zámocká atmosféra, ligot krištáľových lustrov aj dotyk histórie na starobylých freskách.

  Tu sa písali dejiny a dnes sa tu píšu aj tie vaše. Nechajte svojich svadobčanov nadchýnať sa krásou, ktorá ich obklopuje a vybehnite do záhrady zvečniť svoj deň bozkami pri fontáne. Toto miesto je fotogenickejšie, než ste si mohli želať. Znie to ako rozprávka a možno si poviete, že je to až príliš krásne, no nie je to nedosiahnuteľné.

  Ak plánujete Váš svadobný deň a prajete si ho prežiť na zámku ako kráľ a kráľovná, budeme sa veľmi tešiť, ak nás oslovíte.

  Radi zodpovieme všetky Vaše otázky a bude pre nás veľkým potešením ak sa budeme môcť podieľať na realizovaní snov a predstáv o Vašom svadobnom dni, ktorý bude jedinečný a nezabudnuteľný pre Vás aj Vašich svadobných hostí.

  Ø Župná sála s kapacitou max. 60  miest na sedenie

  Ø Rokoko salónik s kapacitou max. 20 miest na sedenie

  Ø Dvorana Arcadia s kapacitou max. 250 miest na sedenie

  Ø Reštaurácia Rosalia s kapacitou max. 80 miest na sedenie

  Ø Vináreň Nicolaus s kapacitou max. 60 miest na sedenie

  Ø Francúzska záhrada ( obrad v exteriéri )

  Ø Kaplnka u dobrého pastiera  (cirkevný obrad priamo v hoteli )

  Ø Bar Kupola s terasou s kapacitou max. 15 miest na sedenie

  Nezáväzný dopyt

  Nezáväzný dopyt

  Váš dopyt bol zaregistrovaný, ďakujeme!
 • Konferencie

  Špičkový štandard všetkých poskytovaných služieb a výnimočné prostredie historického miesta, to sú dôležité a nevyhnutné prvky na organizáciu netradičných firemných podujatí, teambuildingov, konferencií, školení alebo vážnych obchodných rokovaní.

  Stačí si už len vybrať čas, miesto a naše služby sú Vám k dispozícií. Naši skúsení profesionáli vám vo všetkom veľmi radi ochotne poradia. Všetko ostatné potom k Vašej plnej spokojnosti zariadime…

  Ø Župná sála s kapacitou max. 60  miest na sedenie

  Ø Rokoko salónik s kapacitou max. 20 miest na sedenie

  Ø Dvorana Arcadia s kapacitou max. 250 miest na sedenie

  Ø Reštaurácia Rosalia s kapacitou max. 80 miest na sedenie

  Ø Vináreň Nicolaus s kapacitou max. 60 miest na sedenie

  Ø Francúzska záhrada ( obrad v exteriéri )

  Ø Kaplnka u dobrého pastiera  (cirkevný obrad priamo v hoteli )

  Ø Bar Kupola s terasou s kapacitou max. 15 miest na sedenie 

  Nezáväzný dopyt

  Nezáväzný dopyt

  Váš dopyt bol zaregistrovaný, ďakujeme!
 • Vybavenie hotela
  • Bazén
  • Reštaurácia
  • Bezbariérový prístup
  • Wellness
  • Nefajčiarske izby
  • Nonstop recepcia
  • Parkovisko
  • Fajčiarska miestnosť
  • Vínna pivnica
  • Konferenčná miestnosť
  • Terasa
  • Anglický park
  • Sauna
  • Jacuzzi - perličkový kúpeľ
  • Billiard
  • Wellness bar
 • Vybavenie izieb
  • Minibar
  • Vankúšové menu
  • Internet
  • Hotelová služba
 • Mapa
 • História

  Počiatky Haličského zámku siahajú až do 12. storočia. Prvá písomná zmienka je datovaná do roku 1386, kedy uhorská kráľovná Mária povolila šľachticovi Štefanovi Lossonczymu postaviť si na tomto mieste kamenný hrad. Rodina hrad vlastnila do 16. storočia, keď sídlo prešlo do rúk Forgachovcov, jednému z najstarších rodov v Uhorsku. Zámok bol majetkom Forgachovcov od roku 1554 do roku 1948. Rodina dodnes zámok pravidelne navštevuje.

  Zámok zažíval vlny dejinných zvratov v podobe povstaní, vojen a najrôznejších rebélií, aby napokon ostal v rozvalinách. Ruiny zámku začali vstávať z popola v roku 1762, podľa projektov architekta Meyerhoffera. V roku 1897 začína nová etapa zámku v Haliči. František Wenckheim nechal celý objekt – na počesť svojej manželky z rodu Forgachovcov – zrekonštruovať. K zámku patrí aj francúzsky park s rozáriom, ktorý sa začal budovať od roku 1820.

  Dve svetové vojny, nástup komunistov v Československu v roku 1948 a aktivity JRD v týchto priestoroch, zámku v žiadnom smere neprospeli. Od šesťdesiatych rokov tu bol umiestnený Ústav sociálnej starostlivosti pre mentálne postihnutú mládež Lučenca. Pre tento účel bola v rokoch 1952 až 1964 realizovaná prestavba, ktorá značne narušila pôvodnú štruktúru objektu.

  Od roku 1993 ostal celý zámok bez vlastníka, nevyužíval sa a postupne začal degradovať. V roku 2005 sa zámok dostáva do rúk súkromného investora a dnes – v novej podobe – začína písať atraktívnu a zaujímavú kapitolu svojich novodobých dejín.

 • Darčekové poukážky

  Aj v zámockom hoteli**** Galicia Nueva je možné uplatniť exkluzívne darčekové poukážky na dokonalý a nezabudnuteľný pobyt. Ak uvažujete niekoho milého či blízkeho obdarovať a prekvapiť ho nápaditým darčekom, poukážka je tou správnou voľbou. Pobyt v našom hoteli bude zážitkom, na ktorý zostanú pekné a príjemné spomienky.

  Darčeková poukážka je skvelý nápad pre každú príležitosť, či už ide  o výnimočnú udalosť akou sú narodeniny, výročie svadby, svadobný dar, zásnuby, odmenu k promóciám, sv. Valentín či Vianoce, alebo jednoducho len tak, pretože máte niekoho radi.

  Zakúpiť darčekové poukážky je možné jednoducho, rýchlo a v pohodlí vášho domova v našom e-shope.

  Darujte zážitok v klenote Novohradu, v luxuse minulosti.