Hotel Národný Dom Banská Bystrica

Hotel Národný dom, business class hotel, je jediný hotel v Banskej Bystrici, ktorý sa nachádza priamo v historickom centre mesta, hneď vedľa Štátnej opery, je národnou kultúrnou pamiatkou.

 • Informácie

  Vôňa čerstvo naškrobenej posteľnej bielizne, ktorá Vám zostala vo vlasoch sa mieša s vôňou rannej kávy a čerstvého pečiva. Tieto dojmy Vás budú sprevádzať ráno po noci strávenej v Hoteli Národný dom. Raňajky si vychutnáte v štýlovej kaviarni, kde môžete zahliadnuť opernú divu, pochlipkávajúcu kávičku po úspešnom večernom predstavení v susediacej Štátnej opere.

  Hotel Národný dom bol postavený v štýle funkcionalizmu, konštruktivizmu a kubizmu s prvkami Art deco. Tieto sa objavujú najmä v detailoch a doplnkoch. V Hoteli Národný dom pocítite to, čo toto umelecké hnutie predstavuje: moderné, zvodné, omamné a návykové!

  V súčasnosti Hotel Národný dom nadväzuje na túto tradíciu. Útulné a príjemné izby sú zrekonštruované a novo zariadené v tomto štýle. Postupne prebieha úprava spoločenských priestorov reštaurácie, kaviarne a recepcie.

 • Príbeh

  Už to bude pomaly 80 rokov odvtedy, ako sa Národný dom stal neodmysliteľnou súčasťou Národnej ulice v Banskej Bystrici. Národný dom od začiatku predstavoval významné spoločenské a kulntúrne centrum v meste. Súčasťou komplexu, ktorý navrhol slávny architekt Emil Belluš, boli opera, hotel, kaviareň a reštaurácia.

  Svojou polohou v centre mesta je hotel jedinečným miestom pre spoznávanie nezabudnuteľnej atmosféry banskobystrického námestia s množstvom kaviarničiek, reštaurácií, múzeí a jedinečnej architektúry meštianskych domov.

  Viete, že najznámejšou špecialitou Hotela Národný dom je Banskobystrická Medená torta? Pôvodná receptúra Banskobystrickej bedenej torty pochádza zo začiatku 20. storočia. Počas rekonštrukčných prác v Hoteli Národný dom sa našiel rukou písaný recpet na výborný koláč. Tento recept do dnešnej podoby torty pretvoril cukrár Hotela Národný dom. Výsledkom je cukrársky skvost, ktorý je súzvukom vynikajúcich chutí pre naše mesto, ako sú bystrické slivky a vlašské orechy.

 • Svadby

  Svadobné menu /slávnostný chod-aperitív, predjedlo, polievka,hlavné jedlo, neskôr teplý a studený bufet/cca  35 eur /osoba, pre malé deti  špeciálne detské menu cca 2/3 z vyššie uvedenej sumy, pre vegetariánov a špeciálne diéty menu podľa želania.

  Mladomanželský apartmán  gratis.

  Ubytovanie 20 eur na osobu bez raňajok /deti gratis, detské postieľky gratis/.

  Raňajky 10 eur na osobu formou bufetu .

  Reštaurácia a kaviareň prenájom gratis.

  Chladiaci box na zákusky a torty od štvrtku k dispozícii gratis.

  Nezáväzný dopyt

  Nezáväzný dopyt

  Váš dopyt bol zaregistrovaný, ďakujeme!
 • Vybavenie hotela
  • Bezbariérový prístup
  • Nefajčiarske izby
  • Nonstop recepcia
  • Konferenčná sála
 • Vybavenie izieb
  • Minibar
  • Internet
 • Mapa
 • História

  Rovnako ako v minulosti aj dnes sa Hotel Národný dom profiluje ako významné kultúrne a spoločenské centrum. Bezprostredná blízkosť štátnej opery nabáda k prežitiu príjemných chvíľ v Banskej Bystrici v spojení s úžasným umeleckým zážitkom. Hotel tiež ponúka priestory pre konferencie, firemné a rodinné oslavy. Náš ústretový a milý personál sa o Vás ochotne postará.

  Príďte, posaďte sa za prestretý stôl a objednajte si z menu, v ktorom sa odzrkadľuje kozmopolitná minulosť Banskej Bystrice - mesta s banskou históriou ovplyvneného obyvateľstvom s nemeckými, maďarskými a slovenskými koreňmi.

  Spoznajte ako chutí Banská Bystrica.

 • Darčekové poukážky

  Aj v našom hoteli je možné uplatniť exkluzívne darčekové poukážky na dokonalý a nezabudnuteľný pobyt. Dožičte niekomu blízkemu originálne prekvapenie - darček, na ktorý nikdy nezabudne ale tiež možnosť vyskúšať si na vlastnej koži ako sa žilo v časoch dávno minulých. S nami je to možné.

  Darčeková poukážka je skvelý nápad pre každú príležitosť, či už ide špeciálne o narodeniny, výročie svadby, svadobný dar, zásnuby, odmenu k promóciám, sv. Valentín či Vianoce, alebo jednoducho len tak, pretože máte niekoho radi.

   

  Zakúpiť darčekové poukážky je možné jednoducho, rýchlo a v pohodlí vášho domova v našom e-shope 

   

  Obohaťte a spestrite niekomu život a darujte zážitok ustlaný v luxuse minulosti.

  Ďalej