Krone Svätý Jur

Miesto z minulosti, ktoré ožíva vašou prítomnosťou.

 • Informácie

  Krone sídli v zrekonštruovanej renesančnej kúrii v centre malokarpatského mestečka Svätý Jur. Vďaka citlivej rekonštrukcii je jednou z dominánt historickej pamiatkovej zóny mesta. Zároveň je vzdialené len približne pätnásť minút autom od rušného centra Bratislavy.

  Krone je jediným boutique hotelom vo Svätom Jure a k dispozícii má pre svojich hostí vkusne zariadených 15 izieb v pokojnom a tichom prostredí vnútorného dvora, ktoré poskytujú komfort a súkromie. Samozrejmosťou je aj ponuka našej kuchyne od raňajok až po večere. Pre hostí sú k dispozícii konferenčné priestory alebo štýlové miestnosti pre firemné obedy či večere. V našej kaviarni sa skĺbila snaha o poctivé prvorepublikové kaviarníctvo s pohodovou a rodinnou atmosférou. Reštaurácia sa snaží hosťom ponúknuť vyšší štandard obsluhy a zážitok z dobrého jedla. Počas letnej sezóny pripravujeme čerstvé dobroty na štýlovom grile priamo na letnej terase.

  V našej vínnej karte nájdete výhradne svätojurské vína z lokálnych pivníc. Vychutnať si ich môžete kdekoľvek v Krone, no najlepšie chutia v historickej pivnici, ktorá je našou pýchou. Tento priestor slúži na organizovanie firemných večierkov, rodinných stretnutí a menších svadieb. 

  Hosťom je k dispozícii aj parkovisko priamo vo dvore objektu. V celom objekte je samozrejmosťou stabilná wifi sieť a na izbách chladnička, satelitná tv, rýchlovarná kanvica, na väčšine izieb aj klimatizácia.      

 • Príbeh

  Ctený hosť,

  dovoľ, nech ti rozpovieme príbeh domu a mestečka, v ktorom hodláš prebývať.

  Krone sídli v zrekonštruovanej šľachtickej kúrii v centre starobylého mesta Svätý Jur vo svete i doma známeho aj ako „slovenské Toskánsko“. Prvé písomné zmienky o tomto dome siahajú až do 16. storočia. Múry si celkom iste pamätajú ešte dávnejšie veky. V priebehu času sa v tomto dome vystriedalo viacero majiteľov a obyvateľov, mal mnohé využitia a slúžil na rôzne účely.

  V zadnej časti domu, kde sú dnes kapacity nášho penziónu, prebývali podnájomníci majiteľa. Celý objekt bol rozdelený na viacero bytov, v ktorých žili početné rodiny. Vo dvore to vždy žilo susedskými zábavami, detskými hrami a možno aj drobnými škriepkami. V starobylej pivnici sa dorábalo a skladovalo víno alebo potraviny majiteľa domu. No a ten pobýval práve v prednej časti domu. Na poschodí mala byt jeho rodina a na prízemí zase podnikal a zarábal na živobytie. Raz tam bola predajňa potravín, inokedy krčma a o pár storočí zase mäsiarstvo.

  Tak ako bol vždy čulý tento dom, pulzoval život aj v celom meste. Vinohradníci sa pretekali s remeselníkmi, kto lepšie a ďalej preslávi erb svätého Juraja. História to napokon rozhodla v prospech tekutého zlata. To sa dostalo až na poľský kráľovský dvor a export do Krakova bol po storočia najdôležitejším živobytím pre mnohých svätojuranov. Víno sa však vozilo aj za Dunaj či rieku Moravu. S radosťou ho ochutnávali všetci – majetní a aj tí najurodzenejší – a chválili jeho znamenitú chuť a kvalitu.

  Niet divu, že Svätý Jur prilákal, ba dokonca priviedol na svet mnohé významné osobnosti. Veď komu by sa zle vodilo pod slnečnými úpätiami Malých Karpát? Preto sa tu v priebehu vekov ocitli vedci, dobrodruhovia, ba aj umelci, ktorí sa tu či už narodili, alebo ich osud zavial do nášho mestečka. Po niektorých zostali výrazné stopy, po druhých len drobné čriepky o ich pôsobení vo Svätom Jure.

  Rozhodli sme sa im preto vzdať hold v Krone. Všetkých spája len príbuzenstvo k mestečku Svätý Jur.  A teraz aj priestory nášho penziónu. Každú izbu venujeme jednej osobnosti. Chceme im týmto vzdať hold, ale bez prehnanej glorioly a pátosu, pretože to v konečnom dôsledku boli ľudia z mäsa a kostí. Aj preto, ak ťa milý pútnik, ďalej táto stránka Krone zaujíma, pokojne osedlaj svojho tátoša a príď nás navštíviť do mesta svätého Juraja. 

 • Svadby

  V Krone sme schopní zorganizovať menšiu svadobnú hostinu do 40 hostí. Uvedomujeme si, že vo svadobný deň musí byť všetko perfektné, záleží nám na vašej spokojnosti, preto detaily každej svadby doťahujeme pri osobnom stretnutí. Okrem štýlovej sály pre svadobnú hostinu a profesionálneho cateringu vieme zabezpečiť aj ostatné služby – výzdoba, DJ alebo živá hudba, profesionálny fotograf, starejší s programom odčepčenia a pod.

  Príďte sa pozrieť na naše svadobné priestory, ste srdečne vítaní. Uvidíte, že svadobná hostina pod Malými Karpatami,v historickom centre vinárskeho mestečka Svätý Jur a v bezprostrednom okolí Bratislavy, je tá najlepšia voľba pre vašu svadbu.

  Nezáväzný dopyt

  Nezáväzný dopyt

  Váš dopyt bol zaregistrovaný, ďakujeme!
 • Konferencie

  Krone Svätý Jur vám ponúka konferenčné miestnosti s coffe break zónou, v ktorých môže prebehnúť oficiálna časť vášho programu. V prípade potreby súkromných rokovaní je pre vás pripravený salónik. K dispozícii je reštaurácia alebo vínna pivnica, kde vďaka nášmu profesionálnemu cateringu vtisnete svojej akcii nezabudnuteľný punc gastronomického zážitku. A napokon ponúkame 43 lôžok v našom penzióne, aby ste sa nemuseli zaoberať ani spiatočnou cestou.

  Nezáväzný dopyt

  Nezáväzný dopyt

  Váš dopyt bol zaregistrovaný, ďakujeme!
 • Vybavenie hotela
  • Reštaurácia
  • Nefajčiarske izby
  • Parkovisko
  • Cukráreň
  • Vínna pivnica
  • Konferenčná miestnosť
  • Terasa
  • WiFi
 • Vybavenie izieb
  • Internet
 • Mapa