HERITAGE HOTELS OF EUROPE AWARDS GALA CEREMONY 2022

Title image
Slovensko znova hviezdilo!!! 👍Slovenské historické hotely získali 3 prvé miesta, 2 druhé a 2 tretie miesta. Spolu 7 ocenení. GRATULUJEME

Udeľovanie cien HERITAGE HOTELS OF EUROPE AWARDS GALA CEREMONY 2022 sa konalo v sobotu, 19 novembra 2022 na zámku  Szidónia v Maďarsku  kde boli udelené ocenenia pre najlepšie historické hotely v Európe. No a Slovensko znova hviezdilo!!! 👍Slovenské historické hotely získali 3 prvé miesta, 2 druhé a 2 tretie miesta - GRATULUJEME


Po dvojročnej prestávke spôsobenej Covidom a po tretí raz od založenia súťaže "Heritage Hotels of Europe" boli na prestížnom slávnostnom ceremoniáli, ktorý sa konal v slávnostných salónoch Castle Hotel Szidónia v maďarskom meste Röjtökmuzsaj, vyhlásení víťazi ocenenia Heritage Hotels of Europe 2022. Na slávnostnom ceremoniáli sa zišlo množstvo majiteľov historických hotelov, novinárov z oblasti cestovania a životného štýlu spolu s vplyvnými predstaviteľmi a zástupcami cestovného ruchu z celej Európy.


Ocenenia Heritage Hotels of Europe sú určené na uznanie jedinečnej výnimočnosti medzi hotelmi Heritage Hotels a na ocenenie všetkých ľudí, ktorí sú dušou týchto výnimočných nehnuteľností.


Každú nehnuteľnosť z niekoľkých krajín, ktorú nominovala verejnosť, hodnotila skúsená 7-členná komisia. Porota, berúc do úvahy aj hodnotenia hostí, sa podrobne zaoberala všetkými aspektmi zážitkov hostí v siedmich kategóriách: Dizajn, Wellness, Gastronómia, Pohostinnosť, Kultúra, Romantika, ako aj Hostiteľ roka. 
VÍŤAZI HERITAGE HOTELS OF EUROPE AWARD 2022

Tohtoročné ocenenie "Heritage & Culture" získal hotel Schloss Leopoldskron v rakúskom Salzburgu, ktorý je ideálnym miestom na spoznávanie mnohých aspektov kultúry, samozrejme, v meste, ale aj v samotnom zámku a jeho krásnom parku: vlastná zbierka umenia, kuriozít a portrétov, výstavy, koncerty, divadelné predstavenia atď.


V roku 2022 putuje ocenenie "Heritage & Gastronomy" opäť do Rakúska. Tohtoročným víťazom je tirolský kaštieľ Strasserwirt v Strassene, ktorý už v rovnakej kategórii zvíťazil v roku 2018. Ľahká, kreatívna gurmánska kuchyňa založená na sezónnych a regionálnych produktoch opäť presvedčila porotu.


Výnimočnú a pretrvávajúcu excelentnosť v oblasti spa & wellness ocenila porota udelením ceny "Heritage & Wellness" už po tretí raz za sebou, a to Grandhotelu Praha v Tatranskej Lomnici na Slovensku.


Hotel Elizabeth v Trenčíne na Slovensku pôsobivým spôsobom ukazuje, ako môžu tradícia a modernosť harmonicky žiť vedľa seba, a preto bol vybraný ako víťaz v kategórii "Heritage & Design". Autentický secesný štýl v kombinácii s moderným dizajnom a najmodernejšími technológiami vytvára jedinečnú atmosféru, v ktorej sa všetci hostia cítia dobre.


Alpenhotel Wittelsbach v nemeckom Ruhpoldingu, rodinné zariadenie prevádzkované od roku 1888, vybrala porota za pohostinnosť hostiteľov, rodiny Eismannovcov, a ich tímu, ktorí sa s oddanosťou venujú svojim hosťom. Hotel s tradíciou a víziou nachádzajúci sa v idylickej dedinke Ruhpolding v Hornom Bavorsku preto získal ocenenie "Heritage & Hospitality".


Každý, kto je zamilovaný, jedného dňa hľadá výnimočné miesto, kde by mohol stráviť výnimočné spoločné chvíle. Máme tu nápovedu: tohtoročný víťaz ocenenia "Heritage & romance", rozprávkový hotel Château Bela v obci Belá na Slovensku.


Po víťazstve v kategórii "Heritage & Hospitality" v roku 2019 je teraz ocenenie "Hostiteľ roka" korunou úspechu celého tímu v zámockom hoteli Szidónia v maďarskom Röjtökmuzsaji. Porota vzdala hold neuveriteľnému tímovému duchu a oddanosti zamestnancov - viacerí z nich pracujú v hoteli už mnoho rokov.PREHĽAD VÍŤAZOV ZA ROK 2022


Heritage & Design


Víťaz: Hotel Elizabeth, Trenčín, Slovakia
(vpravo riaditeľ hotela Erik Donko)


2nd place: Alpenhotel Wittelsbach, Ruhpolding, Germany

3rd place: Arcadia Boutique Hotel, Bratislava, Slovakia (na foto vpravo generálna riaditeľka hotela Mgr.Jaroslava Ventrubová)