Užite si romantickú zimu alebo si už teraz naplánujte romantický zimný Valentín v kaštieli, na zámku či v hoteli.

Title image
Oslávte začiatok roka znovuobjavením krás našich historických hotelov.

Premýšľate o niekoľkých zimných hoteloch na načerpanie nových síl? Vyberte sa spolu s nami do Historických Hotelov Slovenska. Užite si romantickú zimu alebo už jednoducho naplánujte romantický zimný Valentín v kaštieli, na zámku či v hoteli. Vyberáme pre Vás: 


Romantická zima na Zámku Vígľaš

Okolie Zámku Vígľaš prikryla do svojej periny pani zima. Poďte sa spolu s nami presvedčiť o tom, že biela a mrazivá krajina dokonalo dotvára romantickú atmosféru zimných mesiacov v celom regióne Podpoľanie. 


Zaujímavými však nemusia byť len prechádzky malebnou krajinou, ale i zámockými chodbami Zámku Vígľaš. Zahrejte sa v hotelovom wellness, ale i v reštaurácii Ava Simone, v ktorej Vám naši kolegovia radi pripravia tanier plný lásky. Zažite romantiku na zámku.


Splňte si sen o romantickom pobyte v Grandhoteli Starý Smokovec

Horské prostredie Vysokých Tatier, hviezdna gastronómia či priestranné izby Vám vyčarujú skvelú atmosféru pre oslavu lásky s Vašou polovičkou. Objavte silu tatranskej prírody na vlastnej koži a nechajte sa rozmaznávať produktami Tatry Wellness Elixír. Užite si vzájomnú blízkosť v nových exteriérových saunách a doprajte si uvoľňujúcu masáž tela. Okúste celebritné menu Lucie Bíléj či Daniela Heviera a užite si zimnú idylku pri krbe v lobby bare s horúcim drinkom a výhľadom na zasneženú záhradu. 

Vykročte spolu z hotela priamo na pozemnú lanovku na Hrebienok, kde na vás čaká Tatranský ľadový dóm. Lístky na lanovky využiteľné tiež ako skipasy až v 4 tatranských strediskách dostanete na každý deň v cene ubytovania. Zarezervujte si svoj pobyt s romantickou výzdobou z lupeňov ruží a sladkou čokoládou a potešte milovanú osobu už pri prvom príchode do hotelovej izby

   

Pravú horskú romantiku s nádychom elegancie nájdete v Grandhoteli Praha

Secesný hotel v Tatranskej Lomnici je skvelou voľbou pre páry hľadajúce náročnejšie služby. Prekvapte svoju polovičku darčekom na izbe v podobe vychladeného sektu či kytice ruží. Pozvite ju do reštaurácie s precízne servírovaným jedlom s ohľadom na každý detail a presvedčte svoje chuťové poháriky, že láska prechádza cez žalúdok. Ochutnajte s citom pripravené dezerty, ktoré už na pohľad vyzerajú fantasticky a pripite si na lásku vínom z bohatej ponuky. 


Grandhotel Praha sa stal už po niekoľkýkrát víťazom ocenenia Heritage Hotels of Europe v kategórii Heritage & Wellness. Presvedčte sa sami o vyzdvihnutých wellness službách v Grand Mountain Spa a užite si spoločné chvíle vo vonkajšom bazéne pod nočnou oblohou. Strávte tu jedinečný zimný pobyt a využite tiež blízke lyžiarske stredisko pre aktívny oddych alebo sa vyberte na výlet lanovkou. Skipasy dostanete v cene ubytovania, a tak sa bezstarostná dovolenka môže začať.

  

Vyberte sa osláviť zimnú lásku do Boutique hotela Hviezdoslav v Kežmarku

Kežmarok bol v minulosti známym študentským mestečkom, vďaka známemu lýceu, na ktoré v roku 1865 prichádza  študovať aj mladý Hviezdoslav. V malebnom kežmarskom prostredí, v pozadí s majestatnými tatranskými končiarmi, jeho vnímavá duša vpíjala do seba krásu veršov maďarských básnikov Petöfiho, Aranya, Goetheho, Schillera, no najmä Shakespeara. Krása prírody, citlivé srdce básnika a dojmy z čítaných diel ho nútili, aby vyslovil, čo prežíval.


A tak si zapisoval do hrubého zošita verše, ktoré dýchali úvahami o sebe, o vzťahu k svetu, k národu i nežnému ľúbostnému  vzplanutiu.Počas štúdia býval Hviezdoslav na priváte  v dome , v ktorom je dnes Hotel Hviezdoslav. Zaľúbil sa do meštianskeho dievčaťa, sestry spolužiaka, ktorého doučoval v rodine Demiány  A vtedy začal písať svoje prvé slovenské verše.