Péchy Country House – Boutique Hotel, Kaštieľ & Park Hermanovce

Miesto na opätovné spojenie a objavovanie. S láskou zrekonštruovaný Péchy Country House je intímny boutique hotel,ktorý sa vyznačuje legendárnou pohostinnosťou zemianskej šľachty. Péchy Country House sa nachádza v Hermanovciach na východnom Slovensku, uprostred malebnej prírody a nádherných pamiatok. Z toho dôvodu sa tento historický región nazýva aj "Toskánsko východu". Súkromné sídlo, ktoré po stáročia vlastnila rodina Péchy de Péchujfalu, a jeho dvojhektárový anglický park, oživila vnučka bývalých majiteľov, Klára Szakall de Losoncz.

 • Informácie

  Péchy Country House – Boutique Hotel, Kaštieľ & Park je otvorený pre všetkých, ktorí si radi vychutnávajú dokonalú harmóniu a rytmus prírody.


  Lovecký Dom postavil Georg von Péchy pred cca. 100 rokmi pre rodinných blízkych. Dnes je znovu otvorený a pripravený poskytnúť  neopakovateľné zážitky pri objavovaní klenotov regiónov Spiša a Šariša  – gotických katedrál, barokových kaštieľov, starobylých pevností, drevených kostolíkov.


  Salóny a hosťovské izby rezidencie ponúkajú súkromnú atmosféru. Vo veľkorysých priestoroch s vidieckou eleganciou sa budete v okamihu cítiť ako doma. Interiéry pripomínajú pokoj a pohodlie bývalého Gentry – Lifestyle. Lovecký Dom je vybavený štyrmi hosťovskými izbami a jedným rodinným apartmánom, ktorých súčasťou je vlastné sociálne zariadenie. Nájdete tu tiež dva salóny s kozubmi , vlastnými knižnicami a hudbou, elegantnú jedáleň, vínnu pivnicu, japonskú izbu pre wellness, saunu, priestrannú kuchyňu či slnečné terasy . Jedinečné interiéry sú vybavené masívnym dreveným nábytkom , ktorý zhotovili miestni remeselníci.


  Veľkorysý trojhektárový priestor a množstvo aktivít ponúka park Kaštieľa Péchy. Veľkolepý dvestoročný červenolistý buk, smutné vŕby nad potokom, romantický ovocný sad a vôňa ruží budú vašimi spoločníkmi.


  Súčasťou areálu Kaštieľa Péchy je zrekonštruovaný Clubhouse s tenisovým ihriskom, ktorý ponúka čarovnú wellness atmosféru s kozubom, saunu a fitnes pre regeneráciu tela i duše, príjemné posedenie s grilom na terase a konferenčnú miestnosť pre 40 osôb v podkroví.


  Dedinku Hermanovce nájdete 20 km od Prešova smerom na Poprad a 55 km od medzinárodného letiska Košice.

 • Príbeh

  Vážení a milí hostia.
  Večerné rozprávky rodičov a babičky patrili k najkrajším chvíľam na ktoré si pamätám, keď som bola ešte malé dieťa. Rozprávali, ako žili pred vojnou vo svojich krásnych kaštieľoch, ako chodili na letné výlety a na zimné poľovačky. Spomínali na záhradne párty, prechádzky na kočoch a saniach, na tenisové turnaje a plesy. Každý príbeh z minulosti sa mi zdal ako z rozprávky.  Niekedy som si dovolila predstaviť si seba ako nejakú malú princeznú, ktorá sa vráti do tých čiernobielych fotografií, ktoré nám ako jediné pamiatky ostali z tohto starého sveta.. Keď sa po nežnej revolúcií situácia zmenila, prišla som sa pozrieť, či by som sa snáď nemohla vrátiť do svojho rodičovského domu. Otec a mamka vynaložili všetko úsilie na to, aby sa rodinný majetok dostal späť do správnych rúk. To čo ma čakalo, som si však nevedela predstaviť ani v najhorších snoch. Z kaštieľa, ktorý bol ich domovom, ostali len holé múry a prepadnutá strecha. Tak dopadli aj ostatné budovy, ktoré patrili ku kaštieľu. I ten krásny anglický park sa premenil na džungľu, z ktorej trčalo len pár starých stromov. Na kúpanie v obrovskom bazéne ostali len spomienky dedinčanov. Kvôli potrebe ihriska, požiarnici unikátny bazén zasypali.


  Napriek všetkému  som sa  po prvej návšteve dedinky Hermanovce a  rodinného kaštieľa zaľúbila do niečoho, čo som poznala dovtedy len z rozprávania babičky Kláry. Rozhodla som sa, vrátiť Kaštieľu aj Loveckému Domu ich zašlú krásu. Trvalo to viac než desať rokov, kým som dokázala zrekonštruovať náš bývalý hosťovský dom a veľkú časť parku, kým sa zrekonštruoval dom záhradníka ako Clubhouse s tenisovým ihriskom, kým sa zase dá prechádzať a obdivovať krásny park na štrkovitých cestičkách. Stálo to veľa síl. Ale dnes sa cítim obdarovaná a hrdá, že som dokázala niečo, o čom som snívala ako malá. Život je o snoch, ktoré sa stanú skutočnosťou, keď je človek odvážny. Tu neskonalú odhodlanosť a nadšenie, dnes môžu obdivovať hostia, pre ktorých som sa rozhodla tento Lovecký Dom sprístupniť. Znova sa vdýchne život do domov i parku a tak stále znova budem  prežívať staré príbehy. Možno harmónia detailov, ktorými som priestory Loveckého Domu zariadila a park, ktorý som citlivo upravila, dovolia mojím hosťom zaľúbiť sa do nádherného priestoru a radi si prídu načerpať energiu, relaxovať alebo len pobudnúť v spoločnosti priateľov,  ako to bolo aj v príbehoch babičky Kláry. Teším sa na vašu návštevu!


  Srdečne  Vaša
  Klára Szakall De Losoncz
  Majiteľka Kaštieľa Péchy 

 • Svadby

  V exkluzívnom prostredí Kaštieľa Péchy sa spája dokonalá harmónia a elegancia s noblesou a s  krásou prírody. Kaštieľ, Lovecký Dom a trojhektárový anglický park Vás prenesú do romanticky dávnych čias s prepojením k súčasnosti a maximálnym komfortom: ako vysnívaný súkromný rezort pre Vašu dokonalú svadbu. Starý kaštieľ je uvítacím miestom welcome drinku a spoločných fotografií pre svadobných hostí. Romantickým prostredím sa svadobčania presúvajú na obrad do kostola oproti kaštieľu, civilný obrad sa uskutočňuje u nás pod stromami, v parku. Túto nádhernú atmosféru umocňuje priebeh svadby v našom štýlovom Párty stane s kapacitou do 150 hostí. Výnimočnosť každej romantickej svadby tvorí večerná grilovačka na terase pred Clubhousom. Vysoký štandard služieb a prostredia, ako aj úcta k tradícii vytvárajú jedinečnosť takejto nádhernej udalosti v Kaštieli Péchy a zostávaju spomienkou pre celý život.

  Nezáväzný dopyt

  Nezáväzný dopyt

  Váš dopyt bol zaregistrovaný, ďakujeme!
 • Konferencie

  Podľa priania si môžete prenajať jednotlivé časti Kaštieľa Péchy alebo jeho celý areál pozostávajúci z Loveckého Domu, Clubhousu, Parku, tenisového kurtu a veľkých slnečných terás na konferencie a firemné stretnutia. Sme Vám k dispozícii pre spracovanie ceny podľa Vašich individuálnych požiadaviek.

  Nezáväzný dopyt

  Nezáväzný dopyt

  Váš dopyt bol zaregistrovaný, ďakujeme!
 • Vybavenie hotela
  • Fitness
  • Wellness
  • Nefajčiarske izby
  • Parkovisko
  • Tenisové kurty
 • Vybavenie izieb
  • Internet
 • Mapa
 • História

  Obec Hermanovce leží v úzkej doline Hermanovského potoka (miestny názov Hermanka), pretekajúceho Šarišskou vrchovinou, západne od mesta Prešov. Hermanovce, spočiatku závislé na panstve Sviňa, postupne menili majiteľov. V roku 1372 Nižné Hermanovce kúpili šľachtici zo Šebeša (Sebessy) a v roku 1426 Vyšné Hermanovce šľachtici zo Šemše (Semsey). Obe obce sa spojili až v 18. storočí, keď patrili Péchyovcom. Rodina Péchy dostala šľachtický titul v roku 1555. Po obsadení Turkami sa niektorí členovia rodiny presťahovali z územia Maďarska na územie východného Slovenska – k ich hlavných majetkoch patrila Pečovská Nová Ves a okolie. Ku veľkostatkárskemu majetku v Hermanovciach sa dostali svadbou s dcérou šľachtickej rodiny Stanka. História dnešného kaštieľa je spojená s históriou katolíckeho kostola: evangelik Laszló Péchy sa totiž chcel oženiť s katolíčkou Barborou Bereczky z Bardejova. Táto mladá žena mu dala ako podmienku, že sa rada za neho vydá, keď jej postaví kaštieľ na kopci a na slnku. Starý Kaštieľ Péchy totiž stál pri potoku v doline. Mládenec vyhovel svojej láske, nechal starý kaštieľ zbúrať a postavil krásny, klasicistický kaštieľ na kopci. Keď sa Barbora usadila v Hermanovciach  zistila, že obec nemá katolícky kostol. Našla základy starého kostola z roku 1438, ktoré sa nachádzali v priamej osy terasy nového kaštieľa a nechala postaviť nový kostol v roku 1772. Svojmu kostolu darovala aj hlavný  gotický oltár z dielne Majstra Pavla. Preto sa dnes Kaštieľ Péchy nachádza presne oproti kostolu. Trojhektárový anglický park s francúzskou záhradou pred kaštieľom bol založený cca. v roku 1830. Kaštieľ Péchy, pánsky dvor, liehovar, rozľahlé lesy a orné pôdy vlastnil do roku 1945 Georg von Péchy  (Péchujfalusi Péchy György). Pre rodinných blízkych z Budapešti, ktorí radi trávili prázdniny na vidieku,  nechal v roku 1927 postaviť vedľa kaštieľa Lovecký Dom, tenisové ihrisko a pri potoku veľkorysý prírodný bazén. Ruskí vojaci ho po prechode frontu na Donbas odvliekli  do Ruska, kde aj zomrel. Do roku 1948 ešte žila v časti kaštieľa jeho manželka Klára von Péchy, rod. Bánó  (Tapolylucskai és Kükemezei Bánó Klára) s dcérou  Klárou. Dnes je kaštieľ po reštitúcií opäť v rukách pokračovateľov rodu Péchy: pani Klára Wettstein von Westersheimb,  je vnučka posledných majiteľov.

 • Darčekové poukážky

  Aj v našom hoteli je možné uplatniť exkluzívne darčekové poukážky na dokonalý a nezabudnuteľný pobyt. Dožičte niekomu blízkemu originálne prekvapenie - darček, na ktorý nikdy nezabudne ale tiež možnosť vyskúšať si na vlastnej koži ako sa žilo v časoch dávno minulých. S nami je to možné.

  Darčeková poukážka je skvelý nápad pre každú príležitosť, či už ide špeciálne o narodeniny, výročie svadby, svadobný dar, zásnuby, odmenu k promóciám, sv. Valentín či Vianoce, alebo jednoducho len tak, pretože máte niekoho radi.

   

  Zakúpiť darčekové poukážky je možné jednoducho, rýchlo a v pohodlí vášho domova v našom e-shope 

   

  Obohaťte a spestrite niekomu život a darujte zážitok ustlaný v luxuse minulosti.

  Ďalej